GPS neboli Global Positioning Systém je vojenský družicový polohový systém, který byl původně vytvořen Ministerstvem obrany v USA. Princip tohoto zařízení spočívá v tom, že díky družicím lze určit geografickou pozici přijímače, ať se nachází kdekoliv na Zemi. A to s přesností na jednotky metrů. Jedná se tedy o velmi přesné zaměřování, které, jak již bylo řečeno, původně sloužilo pouze ve vojenství. Teprve později bylo uvolněno i pro civilní uživatele.

Pro běžného uživatele představuje GPS navigace do auta zjednodušení cestování a dopravy obecně. Vždy ví, kde se nachází, a kudy se má dostat do svého cíle, což představuje snadnější manipulaci než s klasickými papírovými mapami, jejichž lhůta aktuálnosti je poměrně dost krátká. Toto vše s celosvětovým pokrytím je možné pouze díky globálnímu družicovému polohovému systému, který umožňuje určování polohy s takovou přesností.

Funkce GPS navigace

Pořizovací cena GPS navigace do auta je vzhledem k jejímu využití poměrně nízká. A právě proto je dostupná pro širokou veřejnost. Cestování s GPS je mnohem bezpečnější, protože kromě navigování je dohlíženo na dodržování dopravních předpisů. Rovněž sváteční řidiči jsou za volantem mnohem klidnější, protože GPS navigace jim vždy zavčasu řekne, v jakém se mají držet pruhu a kde mají odbočovat. S fotorealistickými náhledy křižovatek vědí, jak bude křižovatka před nimi vypadat a snadněji se zorientují.

RDS-TMC přijímač zajistí plynulý přejezd z bodu A do bodu B tím, že včas zachytí případné komplikace na cestě a trasu přeplánuje nebo na ně alespoň upozorní s dostatečným předstihem. To vše se zobrazí na přehledném displeji s obrazovkou, jež má upravený povrch proti odleskům. Výhodný je i dotykový displej, takže pro přehodnocení cesty vám postačí se dotknout obrazovky. GPS navigace do auta je velmi multifunkční a většina jich funguje i jako multimediální přehrávač, takže při čekání se můžete zabavit fotkami nebo hudbou.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Podpořte návrat pochvy po porodu do normálu a pohody 28.5.2023
    Ženský pohlavní orgán je nazýván pochva nebo také vagina. Slouží k reprodukci, hlavní její vlastností je ochrana vnitřních pohlavních orgánů před vnějšími vlivy, ať už jde o poševní kvasinkovou infekci nebo jiné bakterie a viry. Je elastickou svalovou trubicí o délce 7 – 8 cm spojující vulvu a děložní hrdlo. Důmyslně řešená pochva Zajímá vás, jaký […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha