GPS neboli Global Positioning Systém je vojenský družicový polohový systém, který byl původně vytvořen Ministerstvem obrany v USA. Princip tohoto zařízení spočívá v tom, že díky družicím lze určit geografickou pozici přijímače, ať se nachází kdekoliv na Zemi. A to s přesností na jednotky metrů. Jedná se tedy o velmi přesné zaměřování, které, jak již bylo řečeno, původně sloužilo pouze ve vojenství. Teprve později bylo uvolněno i pro civilní uživatele.

Pro běžného uživatele představuje GPS navigace do auta zjednodušení cestování a dopravy obecně. Vždy ví, kde se nachází, a kudy se má dostat do svého cíle, což představuje snadnější manipulaci než s klasickými papírovými mapami, jejichž lhůta aktuálnosti je poměrně dost krátká. Toto vše s celosvětovým pokrytím je možné pouze díky globálnímu družicovému polohovému systému, který umožňuje určování polohy s takovou přesností.

Funkce GPS navigace

Pořizovací cena GPS navigace do auta je vzhledem k jejímu využití poměrně nízká. A právě proto je dostupná pro širokou veřejnost. Cestování s GPS je mnohem bezpečnější, protože kromě navigování je dohlíženo na dodržování dopravních předpisů. Rovněž sváteční řidiči jsou za volantem mnohem klidnější, protože GPS navigace jim vždy zavčasu řekne, v jakém se mají držet pruhu a kde mají odbočovat. S fotorealistickými náhledy křižovatek vědí, jak bude křižovatka před nimi vypadat a snadněji se zorientují.

RDS-TMC přijímač zajistí plynulý přejezd z bodu A do bodu B tím, že včas zachytí případné komplikace na cestě a trasu přeplánuje nebo na ně alespoň upozorní s dostatečným předstihem. To vše se zobrazí na přehledném displeji s obrazovkou, jež má upravený povrch proti odleskům. Výhodný je i dotykový displej, takže pro přehodnocení cesty vám postačí se dotknout obrazovky. GPS navigace do auta je velmi multifunkční a většina jich funguje i jako multimediální přehrávač, takže při čekání se můžete zabavit fotkami nebo hudbou.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Krásný úsměv v každém věku. Jak si udržet zdravé zuby celý život? 22.5.2024
    Zuby nám každý den umožňují vychutnávat si život – bez nich bychom nemohli jíst, ale ani mluvit nebo se usmívat. Aby nám vydržely po celý život zdravé a bílé, je zapotřebí o ně správně pečovat. V dětství nás to učí rodiče, nároky na čištění zubů se však během života mění – začínáme s mléčnými zuby […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha