Pravděpodobně několikrát do měsíce zamíříte do nákupního centra. Ať už je to z důvodu většího nakupování nebo z důvodu toho, že potřebujete koupit jen maličkosti. Většina z nás si však nikdy neuvědomila, jak vysoké je riziko vzniku požárů právě v nákupních centrech, kam tak často chodíváme. Riziko vzniku požáru navíc doprovází jeden fakt, a sice panika, která v případě požáru propukne v nákupním centru. Lidé začnou panikařit a hledat cestu ven, která mnohdy není správně označená. Proto je tu firma Extéria – ta pomůže se značením únikových cest a poskytne poradenství právě v případě PO. 

Kontroly v nákupních centrech musí být opakované

Jak již tedy bylo zmíněno, nákupní centra jsou místa, kde je riziko vzniku požáru opravdu velice velké. I proto musí majitelé těchto center provádět kontroly, a to opakovaně. Do nákupních center také opakovaně chodí kontroly ze státní správy, které jsou však svědky jenom jediného – mnoha přestupků, jejichž náprava bývá sjednána jenom na velice krátkou dobu. 

Obchodníci velmi brzy začnou nabízet nové a nové zboží a povinnosti, které musí dodržovat, jsou rázem ty tam. V případě vzniku požáru by však z takového místa hasiči nevěděli, jak uniknout nebo jak mají evakuovat všechny návštěvníky centra. 

Kontroly od hasičů se nestačí divit

Jak již bylo nastíněno, každým rokem se koná celá řada kontrol ze státní správy nebo od hasičů. Právě ty se nestačí divit. Z osmdesáti tisíc zkontrolovaných objektů bylo jenom třiadvacet procent bez jakýchkoli závad. A to je poměrně bídný výsledek. 

Největšími problémy v nákupních centrech byly například neoznačení čísla tísňového volání, dále také neexistence požárního evakuačního plánu nebo neoznačení nouzových východů. A když už byly označeny únikové cesty, problémem byla jejich neprůchodnost. Bohužel všechny tyto přestupky mohou způsobovat ztráty na životech nebo mohou způsobovat jiná lidská neštěstí.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Jak má vypadat péče o koženou peněženku? 14.5.2024
    Starat se o koženou peněženku není jen o povinnost, ale také způsob, jak si udržet stylový a elegantní doplněk, který podtrhuje vaši osobnost. Aby vaše peněženka vydržela dlouho a vypadala stále skvěle, je důležité dbát na správnou péči o ni. Dodržováním těchto jednoduchých tipů si zajistíte, že vaše kožená peněženka bude vždy vypadat jako nová […]
    Nic netuším

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha