Mít vlastní dům, obklopen alejí stromů a štěrkovou příjezdovou cestou. Sen, který se líbí prakticky každému. Ale jen někdo je ochoten ho realizovat. Pokud patříte mezi jedince, kteří chtějí patřit do skupiny šťastných majitelů domů, je načase zjistit, jak se takový dům vlastně staví. Nejedná se o zázrak, který se stane jen lusknutím prstů. Stavba domu má několik fází.

Nejprve demolice a vytyčení stavby

Ze všeho nejdříve musí dojít k demolici, pakliže se na pozemku, na kterém si chcete svůj vysněný příbytek postavit, nachází jiná nemovitost. Obvykle se jedná o chátrající starý domek, který je z dlouhodobého hlediska neobyvatelný. Nebo se může jednat jen o obyčejnou kůlnu, která dříve sloužila prarodičům, ale po jejich smrti byla dlouho nepoužívána. 

Pokud jsou demoliční práce za námi, přichází čas na zemní práce a vytyčení stavby. V souvislosti s tím se také sejme ornice a dále postupujeme podle vypracovaného projektu.

Výkopové práce jako další v pořadí

Následujícím krokem jsou výkopové práce, u nichž si musíme dát velký pozor na počasí. Tou největší chybou, které se stavebníci, ale také budoucí majitelé domů dopouští je, že přistupují ke stavbě domu v období, kdy hlásí deště. 

Při výkopech nezapomeňte nejen sledovat počasí, jak tedy bylo zmíněno, ale také nezapomeňte na jednu věc, a sice na vyznačení kanalizaci, která povede pod objektem. Je dobré si vše nechat vykopat najednou, ať se k tomu poté nemusíte vracet. 

Vzhůru na základy

Máte vykopáno vše, co je zapotřebí? Můžete položit základy domu a začít stavět. Vaším odrazovým můstkem bude vždy projekt, který vám projektant na úplném počátku navrhnul. Je důležité se jím řídit, abyste na nich nezapomněli či abyste pozemek využili opravdu tak, jak chcete. 

Stavba domu je časově náročná záležitost, na druhou stranu kdo si počká, ten se dočká. Pokud jste se do ní také vrhli, přejeme hodně štěstí!

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Povolání barista: Jak se dostat ke svému vysněnému povolání? 30.1.2023
    Pro mnohé je káva velkou vášní, a to natolik, že se jí chtějí zabývat i ve svém pracovním životě. Pokud je káva vaším největším koníčkem, zajímají vás nejnovější trendy a chcete se v kávovém umění stále zlepšovat, možná bude dobré zkusit kariéru v baristickém odvětví. Co to obnáší a jak se k této práci dostat? […]
    Nic netuším
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha