Produktivita v práci je aktuální téma. Kdo ji neřeší, jakoby ani nebyl. Toužíme po vynikajících výsledcích a nastavujeme si laťku tak vysoko, jak to jen jde. Hlavně být lepší než ostatní a ukázat nadřízeným, že si zasloužíme prémie, nebo rovnou povýšení. Jenomže ne vždy se podaří stihnout vše podle plánu. A někdy se původní strategie zhroutí jako domeček z karet a na žádný důležitý úkol nezbývá energie. Je to i váš případ? Pohodlně se posaďte a přečtěte si, jak v práci stíhat, minimalizovat riziko pochybení a jít příkladem ostatním.

více v článku...

1. Udělejte si seznam úkolů

Pokud se během pracovní doby doslova plácáte od ničeho k ničemu a skáčete od jedné činnosti k další, aniž byste ani jednu řádně nedokončili, sepište si seznam všech úkolů. Položky v „tasklistu“ si seřaďte podle priorit a hotové si odškrtávejte – zní to jako banalita, ale odškrtnutý úkol vám vždy zvedne pracovní morálku a motivuje k další práci.

2. Zbavte se zbytečného stresu

V menší míře může být příslovečným motorem, ale když je ho moc, paralyzuje. Snažte se proto stres eliminovat na minimum a soustřeďte se na to podstatné – na samotné plnění úkolů. Máte-li obavy z poškození firemního vybavení či škod, které byste mohli způsobit zákazníkům, sjednejte si pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Roční pojistní začíná na několika stokorunách a klid, jenž vám přinese, je k nezaplacení. Atraktivní podmínky nabízí například ERGO pojišťovna.

3. Nejnáročnější úkoly nenechávejte „na potom“

Je naprosto přirozené, že se vám do některých činností nechce. Pokud nejsou důležité, nedělejte je. V opačném případě neztrácejte energii plněním příjemnějších a méně náročných úkonů a jděte rovnou na věc. Přesunete-li realizaci nejtěžších úkolů na ráno, práce vám půjde mnohem lépe od ruky.

4. Nesnažte se o multitasking, je to mýtus

Spousta lidí má tendenci pracovat na několika úkolech současně, což je podle odborníků krajně neefektivní. „Přepínání se“ mezi různými činnostmi neboli multitasking je pro člověka možný pouze při plnění velmi nenáročných aktivit. Četné výzkumy prokázaly, že lidský mozek není schopen vykonávat souběžně dvě věci a veškeré snahy o fungování jako chytrý telefon jsou proto marné.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Jak je to vlastně s padáním vlasů z hlediska pohlaví 26.3.2023
     Je pravda, že muži trpí takzvaným plešatěním víc? Podle výzkumů postihuje nadměrná ztráta vlasů asi polovinu mužů mezi 18 a 45 lety, problém se s přibývajícími léty ještě zhoršuje, na ztrátu bujné kštice si stěžuje až 80 % mužů nad 50 let věku. Alopecie, jak se odborně nazývá nadměrné padání vlasů, se ale nevyhýbá ani ženám. […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha