Nepatříte mezi technické typy? To nevadí. Nemůžeme být všichni odborníci na všechno. Je tedy možné, že vám elektromagnetismus nic neříká a matně si vzpomínáte na svoje zápisy z hodin fyziky.

Přitom elektromagnetismus nás obklopuje ze všech stran a čím dál více. Není žádným tajemstvím, že moderní pomocníci v domácnostech většinou fungují právě na principu elekromagnetismu.

více v článku...

Elektromagnetismus ve zkratce

Elektromagnetismus zahrnuje všechny jevy, kde se projevují souvislosti mezi elektřinou a magnetismem. Elektromagnetické pole je potom fyzikální pole, kde se vzájemně ovlivňují pole elektrické a magnetické.

Elektrické pole vzniká v okolí elektricky nabitých částic a magnetické vzniká pohybem těchto částic. Tato pole jsou spojena a v mnohých případech je od sebe nelze oddělit. Energie se šíří se prostřednictvím elektromagnetických vln. Někdy se také hovoří o elektromagnetickém záření.

Elektromagnet je potom cívka s jádrem z měkké oceli. Tato cívka vytváří magnetické pole a přeměňuje energii tohoto pole na energii mechanickou.

Elektromagnety mají široké využití. Využívají se  při výrobě transformátorů, elektrospotřebičů, v hutním nebo automobilovém průmyslu. Najdou také uplatnění ve zdravotnictví.

Elektromagnetismus v domácnosti

Dnes už nejsou v České republice domácnosti, kde nenajdete zařízení využívající elektromagnetismus. Elektromagnet se nachází ve všech elektrických zařízeních jako jsou počítače, mobilní telefony, klimatizace, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a další.

Elektromagnety se v domácnosti nenachází pouze v elektrospotřebičích, ale jsou součástí například i domovního zvonku.

Péče o elektrospotřebiče

Víte, že když věnujete elektrospotřebičům dostatek správné péče, vydrží déle? Péče o elektrické spotřebiče spočívá v čištění. S tím souvisí přečtení si návodu, kde se nachází veškeré potřebné informace.

Dočteme se zde i to, kdo nám může s elektrospotřebiči pomoci. Ne vše je totiž vhodné opravovat nebo čistit svépomocí doma. Může se zdát, že údržba zabere hodně času, ale opak je pravdou. I takové čištění obrazovky telefonu, notebooku či televize může přispět k delší životnosti.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Káva a mrkev? Proč ne! 29.9.2023
    Francouzské pekařství PAUL oslaví Mezinárodní den kávy netradiční specialitou Mezinárodní den kávy je oslavou lahodně hořkého nápoje, bez kterého si většina z nás nedokáže nebo spíš nechce svůj den ani představit. To dobře ví ve francouzských pekařstvích PAUL, kde pro zákazníky připravili netradiční kávovou specialitu. Od 1. do 8. října tu můžete ochutnat originální Mrkvovou polévku […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha