Technika

Karburátorové motorky mají své kouzlo. Kromě specifického přístupu k jízdě vyžadují také určitou mechanickou zručnost řidiče – nejen při ovládání, ale i při údržbě. Budete potřebovat správné nářadí, čističe a další moto příslušenství. Čištění by se mělo stát pravidelnou aktivitou, stejně jako údržba vašeho moto oblečení.

Karburátor v motorce míchá palivo se vzduchem. Jsou v něm celkem tři okruhy, z nichž každý dodává motoru jiný poměr paliva. Při provozu se poměr směsi a benzínu se vzduchem mění. Při nastavení byste měli vždy vycházet z údajů v servisním manuálu.

Postup správného čištění

Nejprve z karburátoru pomocí odkalovacího šroubku vypusťte zbytek paliva. Při demontáži si dobře poznačte rozmístění a vedení palivových a přepadových hadiček. Pokud je příruba mezi karburátorem a motorem ztvrdlá, vyměňte ji za novou. Speciálním přípravkem ve spreji a malým kartáčkem opatrně očistěte povrch karburátoru a odstraňte šrouby, které drží plovákovou komoru. Zde bývá obvykle větší nános usazenin, proto ji budete muset důkladně vyčistit.

Poté vysuňte čep plováku a demontujte ho spolu s jehlovým ventilem. Jehla by se při procházení vedením neměla nijak zadrhávat a její špička by měla být rovná bez náznaků promačkání. Uvnitř plováku nesmí být žádné palivo, to by totiž znamenalo, že netěsní a bude potřeba ho vyměnit.

Jak dál pokračovat?

Vyjměte všechny trysky a šroub bohatosti směsi. Zde byste měli najít malou pružinku s podložkou a gumovým o-kroužkem. Celé tělo karburátoru včetně otvorů v tryskách důkladně propláchněte čističem ve spreji.

Vyčistěte trysky a emulzní otvory. Můžete to udělat buď kompresorem, nebo pomocí tenkého drátku. Poté už stačí jen vše nechat vyschnout a sestavit zpět do původního stavu. Pokud je poškození větší, můžete si zakoupit opravnou sadu karburátorů. Šetřit na ceně se ale nevyplácí, vadný karburátor může vážně poškodit motor.

https://pixabay.com/cs/photos/motorka-motor-motocykl-kolo-1409813/

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha