Karburátorové motorky mají své kouzlo. Kromě specifického přístupu k jízdě vyžadují také určitou mechanickou zručnost řidiče – nejen při ovládání, ale i při údržbě. Budete potřebovat správné nářadí, čističe a další moto příslušenství. Čištění by se mělo stát pravidelnou aktivitou, stejně jako údržba vašeho moto oblečení.

Karburátor v motorce míchá palivo se vzduchem. Jsou v něm celkem tři okruhy, z nichž každý dodává motoru jiný poměr paliva. Při provozu se poměr směsi a benzínu se vzduchem mění. Při nastavení byste měli vždy vycházet z údajů v servisním manuálu.

více v článku...

Postup správného čištění

Nejprve z karburátoru pomocí odkalovacího šroubku vypusťte zbytek paliva. Při demontáži si dobře poznačte rozmístění a vedení palivových a přepadových hadiček. Pokud je příruba mezi karburátorem a motorem ztvrdlá, vyměňte ji za novou. Speciálním přípravkem ve spreji a malým kartáčkem opatrně očistěte povrch karburátoru a odstraňte šrouby, které drží plovákovou komoru. Zde bývá obvykle větší nános usazenin, proto ji budete muset důkladně vyčistit.

Poté vysuňte čep plováku a demontujte ho spolu s jehlovým ventilem. Jehla by se při procházení vedením neměla nijak zadrhávat a její špička by měla být rovná bez náznaků promačkání. Uvnitř plováku nesmí být žádné palivo, to by totiž znamenalo, že netěsní a bude potřeba ho vyměnit.

Jak dál pokračovat?

Vyjměte všechny trysky a šroub bohatosti směsi. Zde byste měli najít malou pružinku s podložkou a gumovým o-kroužkem. Celé tělo karburátoru včetně otvorů v tryskách důkladně propláchněte čističem ve spreji.

Vyčistěte trysky a emulzní otvory. Můžete to udělat buď kompresorem, nebo pomocí tenkého drátku. Poté už stačí jen vše nechat vyschnout a sestavit zpět do původního stavu. Pokud je poškození větší, můžete si zakoupit opravnou sadu karburátorů. Šetřit na ceně se ale nevyplácí, vadný karburátor může vážně poškodit motor.

https://pixabay.com/cs/photos/motorka-motor-motocykl-kolo-1409813/

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Účinný efekt omlazení s Fotona 4D liftingem a procedurou Vector Lift 23.11.2023
    Hledáte účinný prostředek v boji proti stárnutí pokožky a nechcete podstoupit invazivní metodu, která by byla nejen bolestivá, ale zároveň by vyžadovala delší dobu rekonvalescence? Na pražské Beauty Clinic Synergy je listopad měsícem omlazení a vy máte možnost využít celou řadu zajímavých nabídek, a ještě před Vánoci okouzlit své okolí mladistvým vzhledem a sebe potěšit. […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha