Investiční skupina DRFG v čele s majoritním vlastníkem, podnikatelem, velkým vizionářem a patriotem Davidem Rusňákem, rozšiřuje své aktivity i do významné oblasti internetových technologií. Její společnost Suntel letos investuje do akvizic drobných poskytovatelů internetu. Ve společnosti Suntel drží finanční podíl 50 % na půl se společností Nordic Investors. Tím získala přístup k technologii LTE na frekvenci 3,7 GHz. Tahle frekvence bude klíčovou v přístupu k internetu. Letos chce skupina získat přes 100 000 klientů a v příštím roce je chce zdvojnásobit. Před dvěma lety společnost investovala čtvrt miliardy korun, loni dvojnásobek a letos investice pokračují.

Internetové připojení v rámci České republiky

Internetové připojení má v České republice asi 80 % obyvatel. V rámci EU se tak ocitáme v druhé polovině zemí s počtem obyvatel využívajících internet. Ve velkých městech mají podle ČSÚ lidé hlavně kabelové připojení poskytované velkými operátory. Na venkově jde zase o místní poskytovatele Wi-Fi. Zahraniční investoři ale považují rychlost připojení v ČR za dost nízkou. Máme tedy co dohánět. V průměru jde u nás o 12 megabitů za sekundu. V IT proto vidí investiční skupina DRFG opravdu velkou budoucnost. Bez veškeré diskuze je o její fondy a dluhopisy stále velký zájem a recenze jsou velmi příznivé. I díky investicím do realit nebo budování lékárenské sítě se společnosti DRFG Davida Rusňáka opravdu daří.

Suntel a investiční skupina

V investiční skupině DRFG má oblast telekomunikací a společnost Suntel na starosti Roman Řezníček. Investiční skupina DRFG získala v současné době 13 poskytovatelů internetu. Dále je vyhledává hlavně na Moravě a na východě Čech. V České republice je v současné době vysoký počet malých poskytovatelů služeb elektronických komunikací. Ten dokonce přesahuje 4 000 firem. Kvůli potřebě velkých investic do technologií, které je třeba rychle zdokonalovat, bude pro tyto malé firmy nemožné je dále držet. Budou muset přejít pod větší poskytovatele internetu. Investiční skupina DRFG chce letos ovládnout 3 společnosti. Tržby telekomunikační divize letos dosáhnout miliardy korun.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Sbírka potravin na Rohlíku: S podporou zákazníků už Rohlik.cz poslal 1,6 milionu 7.5.2024
    Rohlik.cz, největší český online prodejce potravin, hlásí úspěšné výsledky nedávno konané Sbírky potravin. Ta se stala významnou pomocí pro rodiče samoživitele, osamělé seniory, osoby s handicapem a další znevýhodněné skupiny. Tato dobročinná akce, která se mimo jiné uskutečnila i online formou na webu Rohlíku, umožnila zákazníkům přispět trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a drogerií. „Sbírka potravin […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha