I když Českou republikou stále výrazně hýbe zaměstnanecká krize, lidé vědí, že se nebudou zaměstnanci poptávat v takové míře donekonečna. Nechtějí proto čekat na chvíli, až se firmy stáhnout a až smažou své doposud velice atraktivní nabídky na zaměstnání. Nyní tedy ti, kteří jsou se svým zaměstnáním nespokojení, odstupují ze svých pozic a hlásí se na zbrusu nové pracovní místo, které se jim líbí na první pohled. 

V souvislosti se změnou zaměstnání se nabízí otázka, podle čeho si dnes lidé vybírají zaměstnání, co hraje při výběru zaměstnání roli. Na otázku však máme odpověď. 

Plat už není tak důležitý jako kdysi

Pokud si člověk hledá práci, platové podmínky jsou až na druhém místě při výběru. Lidé si dnes moc dobře uvědomují, že jsou potřeba, zejména schopní a kvalitní pracovníci o sobě vědí, že jich je málo. Jsou si tedy dobře vědomi toho, že jim dobře zaplatí, pokud si o to řeknou. A tak se na plat nedívají, respektive dívají se na něj až na druhý pohled. Největší roli hrají benefity, které se dnes nabízí opravdu nadmíru atraktivní. 

Firmy se v benefitech takzvaně “rozšouply”. Nabízí se skutečně velice zajímavé výhody, kterými se lákají zaměstnanci. K nejčastějším benefitům patří stravenky, 13.a 14.plat, také se setkáme s příspěvky na dovolené, dopravu nebo ubytování, s delšími dovolenými nebo s příspěvky na sport či na knihy. 

Sledují se i hodnocení firem

I když si to mnohé firmy neuvědomují, tak je pravdou, že zájemci o práci si o dané společnosti zjišťují informace předem. Zajímají se hlavně o hodnocení firem, které je skutečně velice důležité a které hraje při výběru svou roli. 

Pokud vás taky zajímá hodnocení konkrétní společnosti, mrkněte se na webové stránky www.firemni-zkusenosti.cz nebo na www.hodnoceni-firem.cz, kde třeba najdete reference firmy, kam máte jít na pohovor.

Napsat komentář

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Ovoce sušené mrazem – zdravá a lehká svačinka 4.9.2020
    Občas téměř každého z nás honí mlsná a dal by si něco dobrého na zub. Ale co si tak dát, pokud si hlídáte linii a chcete se stravovat zdravě?  Pokud si odpíráte různé sladkosti? Různé druhy ovoce, v čerstvé podobě už vás omrzelo? Tak si dejte sušené, ovšem ve zdravější podobě, a sice lyofilizované. Dopřejte si zdravou […]
    svet zeny
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha