I když Českou republikou stále výrazně hýbe zaměstnanecká krize, lidé vědí, že se nebudou zaměstnanci poptávat v takové míře donekonečna. Nechtějí proto čekat na chvíli, až se firmy stáhnout a až smažou své doposud velice atraktivní nabídky na zaměstnání. Nyní tedy ti, kteří jsou se svým zaměstnáním nespokojení, odstupují ze svých pozic a hlásí se na zbrusu nové pracovní místo, které se jim líbí na první pohled. 

V souvislosti se změnou zaměstnání se nabízí otázka, podle čeho si dnes lidé vybírají zaměstnání, co hraje při výběru zaměstnání roli. Na otázku však máme odpověď. 

Plat už není tak důležitý jako kdysi

Pokud si člověk hledá práci, platové podmínky jsou až na druhém místě při výběru. Lidé si dnes moc dobře uvědomují, že jsou potřeba, zejména schopní a kvalitní pracovníci o sobě vědí, že jich je málo. Jsou si tedy dobře vědomi toho, že jim dobře zaplatí, pokud si o to řeknou. A tak se na plat nedívají, respektive dívají se na něj až na druhý pohled. Největší roli hrají benefity, které se dnes nabízí opravdu nadmíru atraktivní. 

Firmy se v benefitech takzvaně “rozšouply”. Nabízí se skutečně velice zajímavé výhody, kterými se lákají zaměstnanci. K nejčastějším benefitům patří stravenky, 13.a 14.plat, také se setkáme s příspěvky na dovolené, dopravu nebo ubytování, s delšími dovolenými nebo s příspěvky na sport či na knihy. 

Sledují se i hodnocení firem

I když si to mnohé firmy neuvědomují, tak je pravdou, že zájemci o práci si o dané společnosti zjišťují informace předem. Zajímají se hlavně o hodnocení firem, které je skutečně velice důležité a které hraje při výběru svou roli. 

Pokud vás taky zajímá hodnocení konkrétní společnosti, mrkněte se na webové stránky www.firemni-zkusenosti.cz nebo na www.hodnoceni-firem.cz, kde třeba najdete reference firmy, kam máte jít na pohovor.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Jak má vypadat péče o koženou peněženku? 14.5.2024
    Starat se o koženou peněženku není jen o povinnost, ale také způsob, jak si udržet stylový a elegantní doplněk, který podtrhuje vaši osobnost. Aby vaše peněženka vydržela dlouho a vypadala stále skvěle, je důležité dbát na správnou péči o ni. Dodržováním těchto jednoduchých tipů si zajistíte, že vaše kožená peněženka bude vždy vypadat jako nová […]
    Nic netuším

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha