Není to tak dávno, co jsme se podrobně zabývali rozdíly a výhodami nové verze V2.0 detektoru Fisher F75. Potěšilo nás zjištění, že nová verze není jen pouhou kosmetickou změnou, jak to v obdobných případech bohužel často bývá. Přestože nový model F75 V2.0  vypadá navenek úplně stejně, najdeme v něm množství významných inovací, které umožní efektivnější a pohodlnější hledání. To ale není vše. Díky stabilitě, kterou detektor vykazuje i při maximálně nastavené citlivosti lze nyní naplno využít jeho skvělý výkon. Fisher F75 V2.0  lze právem považovat za opravdu univerzální detektor s bezkonkurenční citlivostí, výbornými diskriminačními schopnosti a skvělým systémem půdního odladění. Výsledkem je nejen enormní hloubkový dosah, přístroj nám zároveň umožňuje nacházet i ty nejmenší kovové předměty jako jsou mince a fragmenty zlatých, platinových nebo stříbrných šperků. To vše navíc platí i pro místa s vysokou koncentrací Fe odpadu a co je nejdůležitější i pro lokality s vysokou mineralizací a složitými půdními podmínkami.

Rádi bychom vám nyní představili novinku z amerického trhu, která se jinde v EU s největší pravděpodobností vůbec neobjeví. Jedná se o model Fisher F75+ (Plus), což je vlastně F75 Ltd V2.0, ale bez malé 13cm DD sondy a dodatečného příslušenství skládajícího se ze 2 obalů jednotek s elektronikou, krytky sondy a camo kšiltovky. Nejspíš si nyní řeknete proč takový humbuk, když F75 LTD V2.0  se tady již prodává. Pokusím se o vysvětlení. Je známo, že Fisher F75 LTD V2.0  při zapojeném booth proccessu bP jde o nějakých 20% hlouběji než standardní F75, která tento program nemá. Díky tomu se F75 Ltd spolu s několika nejvyššími modely MInelabu řadí mezi absolutně nejhlubší detektory kovů na současném trhu. Rozdíl v ceně mezi standardní F75 a F75 LTD  je ale 7 tisíc korun a to se někomu může zdát moc. Víme sice, že F75 Ltd V2.0  má kromě zmiňovaných programů navíc i další sondu a různé jiné příslušenství a doplňky, ale nejeden detektorář si řekne, že tu malou sondu nejspíše stejně nikdy nepoužije, obaly s krytkou nepotřebuje, a kdyby je někdy přece jenom chtěl, může si vše kdykoli jednotlivě dokoupit. Na tento fakt jsem v minulosti šéfy od Fishera mnohokrát upozorňoval a ptal se, proč neudělají model s bP programem jako má LTD, ale bez doplňků a detektor nenabídnou za nižší a pro nás přijatelnější peníze. Kdyby ten cenový rozdíl byl menší, řekněme o 2 až 3 tisíce korun, našel by se určitě nejeden hledač, který by o něm vážně uvažoval. Jelikož jsem asi nebyl jediný s takovouto představou, Fisher v USA od letošního roku přišel přesně s takovouto nabídkou a začal prodávat model pod označením F75+, který splňuje přesně to, co jsme požadovali. To ale není vše, pro příznivce ručních dohledávacích detektorů je v nabídce ještě i varianta Fisher F75 Plus F-Pulse. Jedná se Fisher F75+  v SETU s novým pulsním pinpointerem F-Pulse, který díky použité pulsně indukční technologii má větší hloubkový dosah než vše ostatní, je vodotěsný do 3 metrů a nevadí mu ani jakákoli mineralizace včetně železných rud, čediče a lze jej bez jakýchkoli problémů použít i ve slané mořské vodě. Tento SET obsahuje navíc i speciální dýkovitý dloubák na nálezy včetně pochvy. A nyní ta nejlepší zpráva nakonec. Fisher F-Pulse v setu s F75+ vyjde na pouhé 2.000,-  korun, což je za jednu z absolutně nejlepších dohledávaček na trhu více než dobrá cena (ceny takovýchto pinpointerů se normálně pohybují mezi 3500 a 5000 Kč).

V předešlém článku jsme modely Fisher F75 Ltd V2.0  a F75 V2.0 zvláště neoddělovali a nepopisovali, protože až na dva přidané hloubkové programy bP a CL a malou 5“ DD cívku jde o totožné detektory kovů a tak co bylo napsáno o jednom platí i pro ten druhý. Podstatné rozdíly zde ale přece jenom existují. Je praxí odzkoušené, že ty 2 zmiňované programy navíc dělají z hlediska výkonu opravdové divy, které se dají vyjádřit 20% nárůstem hloubkového dosahu oproti programům ostatním. Neplatí to pochopitelně obecně, vždy a všude a v následujících řádcích se pokusím vysvětlit, jak to vlastně funguje. U Fishera  bP program původně zamýšleli k použití na místa, kde není možné sondu úplně dát k zemi ať již z důvodu vysoké trávy, křoví, kořenů nebo podobných překážek. Obecně platí, že tento program je výhodné použít na jakémkoli místě s hustou vegetací, kde sondu detektoru nebudeme schopni dostat úplně k zemi a pohybovat s ní těsně nad povrchem. Booth Proccess ná umožní proniknout k předmětu na větší vzdálenost při zachování dobré stability a tónové odezvy. Cache Locating Proces CL jde dokonce ještě hlouběji, reakční rychlost je zde ale již výrazně pomalá a jeho využitelnost je tak dost omezená.

Postupem času se ukázalo, že program bP je možné využít všude, kde není příliš velká koncentrace kovového šrotu (většinou lesy, louky, pastviny, ap). Jestliže však hledáme v programu bP, musíme mít na paměti, že je třeba zpomalit pohyby sondy. Pokud bychom totiž sondou umístěnou těsně u země pohybovali moc rychle, detektor by mohl hůře separovat předměty umístěné blízko vedle sebe. K zachování separačních schopností přístroje na stejné úrovni jako v programech dE nebo JE zkrátka musíme zpomalit. Z tohoto také vyplývá, že na rozdíl od těchto programů, bP nemusí být vhodný a efektivní pro lokality s vyšší koncentrací kovového odpadu. Tento program ale kromě zvýšeného dosahu o cca 20% přináší i další výhody. Mnoha detektorářům se po hodinách hledání stává, že vinou únavy si přestanou dávat pozor na správnou techniku pokládání sondy (vodorovně a co nejblíže k povrchu) a tím mohou přicházet o signály. bP boost Process je tolerantnější k nesprávnému mávání sondou nad zemí než programy ostatní a proto je prospěšné jej v takovýchto chvílích používat. Za další výhodu můžeme počítat i to, že program bP prodlužuje trvání / délku tónu a tak pro mnoho hledačů může tato audio odezva určitě být příjemnou změnou; rozpoznávání barevných cílů bude navíc zřetelnější a tím i jednodušší. Zatímco při hledání v programech dE nebo JE může zpomalení pohybů sondy zapříčinit jistou ztrátu citlivosti, program bP umožní zpomalit bez jakékoli ztráty sensitivity. Co považuji za dobrou věc je, že z procesu bP je možné kdykoli přejít zpět do programu dE. Jednoduše zmáčkneme a držíme červené tlačítko Menu a tím dočasně program dE zapojíme. Toto může sloužit také ke zpětné kontrole signálů. Za určitých podmínek totiž dE program může identifikovat předmět lépe, přesněji a to v důsledku toho, že vyhodnocení signálu v jednom procesu může být jiné než v procesech ostatních.

Ještě předtím než se dostanu k popisu doporučeného nastavení Fishera F75+ (F75 Ltd V2.0) bych se rád zastavil u výkonu tohoto detektoru kovů, jaké hloubkové dosahy od něj vlastně můžeme očekávat. Když Marek na Lovci pokladů psal, že novým Minelabem Equinox 800 bral při testování na svém polygonu starou socialistickou 1 Kčs v 35 cm, docela jsem zíral. Říkal jsem si, jestli to není až přehnané. Nedalo mi to, a když jsem od něj jeden kousek konečně dostal, chtěl jsem to na vlastní kůži vyzkoušet také a zároveň i porovnat se svým oblíbeným LTD-éčkem. Hned na začátku bych zde rád uvedl, že nový Equinox 800 je fakt povedený detektor a řekl bych, že je výkonem a efektivitou minimálně na stejné úrovni jako E-Trac. K tomu je mnohem lehčí a díky rychle a snadno volitelným programům je pro mne i zábavnější. Jal jsem se tedy dětem okupovat místní pískoviště a začal korunu zahrabávat a měřit. To je sice věc, kterou moc často nedělám, protože to podle mě je dost subjektivní metoda hodnocení, ale nedalo mi to. Proč subjektivní? Pokusím se vysvětlit. Když člověk ví, že je dole něco zakopaného, tak si s tím tak dlouho hraje a snaží se signál chytit až nakonec něco i vymodlí. A to je ten problém, protože podstatné je, jestli by se nad signálem zastavil i v terénu. Myslím si, a dlouhodobá praxe mě v tom i utvrzuje, že 35 cm na mince této velikosti jsou opravdu naprosto hraničními dosahy. Když jsem se ale i já dostal na 34 cm, musím přiznat, že mě to ohromilo.

Se standardním Fisherem F75  v programu JE jsem šel o 2 cm méně, tedy 32 cm a i s tímto výsledkem jsem byl mile překvapen. O to víc jsem si pak ale sedl na zadek při zkoušení svého oblíbeného F75 Ltd V2.0  v programu bP (booth Proccess – ten u standardní F75 chybí a to je hlavní a zásadní rozdíl mezi těmito dvěma modely). Slabý signál / tón jsem chytal do 38 cm a to je fakt bomba (stejného výsledku jsem nyní dosáhl i s novým Fisherem F75+, není to ale žádné překvapení, protože to je vlastně ten samý detektor). Zároveň jsem přesvědčen o tom, že kdybych ten Minelab Equinox 800 uměl nastavit stejně dobře jako svoje LTD, půjde určitě ještě o něco hlouběji a těch 35 cm s přehledem udělá.

Závěrem bych si dovolil upozornit ještě na jednu všeobecnou vlastnost, kterou považuji pro úspěšné a efektivní hledání za jednu z vůbec nejdůležitějších. Detektor Fisher F75  ve všech svých variantách vyniká rychlou odezvou, což v praxi znamená, že tóny signalizovaných předmětů v zemi slyšíme okamžitě po přejetí sondy nad nimi. Celkovým výsledkem je pak lepší separace na místech s velkou koncentrací železa a obecně i všech předmětů ležících blízko vedle sebe. Ve verzi V2.0 byl navíc přidán další program s označením FA (Fast Proccess), který je dokonce ještě 2x rychlejší než stávající programy dE a JE. Nejde sice tak hluboko jako tyto dva, o bP ani nemluvě (není to konec konců ani jeho účelem), ale jeho separace je přímo fenomenální, nejrychlejší s jakou jsem se kdy u detektoru setkal.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Kvalitní americká lednice nadchne i ty nejnáročnější uživatele 28.9.2024
    V žádné domácnosti, kterou pravidelně a dlouhodobě obýváme, se neobejdeme bez spolehlivé ledničky. Díky ní máme možnost uchovat čerstvé potraviny i uvařené pokrmy po několik hodin, dnů až týdnů ve vynikající kondici. Naše prababičky by se ale divily, co vše dnešní moderní modely umí a s čím vším nám dovedou pomoct. Přitom jsou naprosto jednoduché na ovládání […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha