Finanční gramotnosti se v poslední době věnuje čím dál tím víc odborníků. Snaží se směřovat širokou veřejnost k tomu, aby si lidé bezhlavě nebrali půjčky, které nejsou schopni splácet. Bohužel, ne všechny tyto rady osloví, a tak se lze stále setkat s lidmi, kteří půjčku řeší jinou půjčku. A tím se dostávají do začarovaného kruhu.

Na druhou stranu je potřeba zmínit i samotný fakt, že půjček slibujících rychlé získání peněz je nepřeberné množství (např. rychlá půjčka bez doložení příjmů, půjčka bez ručitele, SMS půjčka). Lidé mohou nabýt dojmu, že se jedná o běžný finanční produkt. Tyto úvěry však mají podstatně více nevýhod než výhod a člověk by měl vždy dopředu velmi dobře zvážit veškerá pro a proti, případně se přiklonit k nějaké alternativní možnosti, jak získat peníze.

Žadatel o půjčku by se měl mít na pozoru už ve chvíli, kdy instituce, od které si chce půjčit, neověřuje jeho bonitu. Jak si tedy může být poskytovatel půjčky jist, že dojde k řádnému splacení, že na splacení dluhu má žadatel dostatek financí? Tam přece musí být nějaké ALE…

A většinou to tak je. Zmíněné ALE má podobu nepřiměřeně vysokých úroků, sankcí nebo smluvních pokut. Organizace poskytující tyto půjčky mají jistotu, že si přijdou na opravdu velké peníze – ať už od někoho, kdo splácí úvěr s přemrštěným úrokem nebo od někoho, kdo nesplácí a po němž tedy budou vymáhat vysoké sankce a pokuty.

Stojí tedy skutečně za zvážení, zda nelze podobný typ úvěru nahradit jiným řešením – půjčkou od rodiny a přátel nebo konsolidací půjček některou známou bankovní institucí. S výběrem nejlepší možnosti může poradit finanční poradce, případně si lze mnoho informací sehnat také na internetu. Například portál hardyn.cz v sekci Finance nabízí množství článků na téma úvěrů, hypoték a půjček.

Konsolidace půjček

Pokud má někdo více půjček najednou a má problémy je splácet, může mu pomoci konsolidace. Jedná se o sloučení všech jeho půjček do jedné. Nabídku konsolidace má většina bankovních institucí a v drtivé většině případů sloučením půjček dojde k ušetření.

Nemusí se slučovat pouze půjčky. Banky akceptují konsolidaci i dluhů plynoucích z kreditních karet a kontokorentů.

Lidé, kteří zvažují výhodnost nebo nevýhodnost konsolidace, navíc nemusí nikam chodit. Většina bank má na svých webových stránkách on-line kalkulačky. Díky nim je možné orientačně spočítat, zda se jim konsolidace vyplatí nebo nikoliv.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Účinný efekt omlazení s Fotona 4D liftingem a procedurou Vector Lift 23.11.2023
    Hledáte účinný prostředek v boji proti stárnutí pokožky a nechcete podstoupit invazivní metodu, která by byla nejen bolestivá, ale zároveň by vyžadovala delší dobu rekonvalescence? Na pražské Beauty Clinic Synergy je listopad měsícem omlazení a vy máte možnost využít celou řadu zajímavých nabídek, a ještě před Vánoci okouzlit své okolí mladistvým vzhledem a sebe potěšit. […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha