Finanční gramotnosti se v poslední době věnuje čím dál tím víc odborníků. Snaží se směřovat širokou veřejnost k tomu, aby si lidé bezhlavě nebrali půjčky, které nejsou schopni splácet. Bohužel, ne všechny tyto rady osloví, a tak se lze stále setkat s lidmi, kteří půjčku řeší jinou půjčku. A tím se dostávají do začarovaného kruhu.

Na druhou stranu je potřeba zmínit i samotný fakt, že půjček slibujících rychlé získání peněz je nepřeberné množství (např. rychlá půjčka bez doložení příjmů, půjčka bez ručitele, SMS půjčka). Lidé mohou nabýt dojmu, že se jedná o běžný finanční produkt. Tyto úvěry však mají podstatně více nevýhod než výhod a člověk by měl vždy dopředu velmi dobře zvážit veškerá pro a proti, případně se přiklonit k nějaké alternativní možnosti, jak získat peníze.

Žadatel o půjčku by se měl mít na pozoru už ve chvíli, kdy instituce, od které si chce půjčit, neověřuje jeho bonitu. Jak si tedy může být poskytovatel půjčky jist, že dojde k řádnému splacení, že na splacení dluhu má žadatel dostatek financí? Tam přece musí být nějaké ALE…

A většinou to tak je. Zmíněné ALE má podobu nepřiměřeně vysokých úroků, sankcí nebo smluvních pokut. Organizace poskytující tyto půjčky mají jistotu, že si přijdou na opravdu velké peníze – ať už od někoho, kdo splácí úvěr s přemrštěným úrokem nebo od někoho, kdo nesplácí a po němž tedy budou vymáhat vysoké sankce a pokuty.

Stojí tedy skutečně za zvážení, zda nelze podobný typ úvěru nahradit jiným řešením – půjčkou od rodiny a přátel nebo konsolidací půjček některou známou bankovní institucí. S výběrem nejlepší možnosti může poradit finanční poradce, případně si lze mnoho informací sehnat také na internetu. Například portál hardyn.cz v sekci Finance nabízí množství článků na téma úvěrů, hypoték a půjček.

Konsolidace půjček

Pokud má někdo více půjček najednou a má problémy je splácet, může mu pomoci konsolidace. Jedná se o sloučení všech jeho půjček do jedné. Nabídku konsolidace má většina bankovních institucí a v drtivé většině případů sloučením půjček dojde k ušetření.

Nemusí se slučovat pouze půjčky. Banky akceptují konsolidaci i dluhů plynoucích z kreditních karet a kontokorentů.

Lidé, kteří zvažují výhodnost nebo nevýhodnost konsolidace, navíc nemusí nikam chodit. Většina bank má na svých webových stránkách on-line kalkulačky. Díky nim je možné orientačně spočítat, zda se jim konsolidace vyplatí nebo nikoliv.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha