Když v roce 1981 americká společnost IBM uvedla na trh svůj první osobní počítač IBM 5150, Liu Chuanzhi ještě ani netušil, že o tři roky později bude stát u vzniku budoucí světové jedničky na trhu s počítači. Firma New Technology Developer Ltd., kterou spolu s deseti dalšími kolegy v roce 1984 založil, měla na začátku kapitál ve výši pouhých 25 tisíc dolarů. Jejím prvním úspěchem byla karta vykreslující čínské znaky a postupně se vypracovala na největšího výrobce počítačů v Číně a později i celé Asii.

YOGA_Book

Každý pátý počítač je Lenovo

V roce 2005, už pod názvem Legend Group, měla ta samá firma dost peněz na to, aby si koupila počítačovou divizi firmy IBM a vzala pod svá křídla legendární notebooky řady ThinkPad. Rodina těchto zařízení pomohla změnit způsob, jakým lidé používají přenosné počítače. Již čtvrt století je tato značka firemními uživateli a profesionály po celém světě uznávaná jako symbol kvality. Notebooky ThinkPad splňují armádní testy Mil-Spec, při kterých jsou vystavovány tepelným šokům, nárazům, vlhkosti, či prachu. Své místo si tak najdou nejen v kancelářích, ale jsou využívány i v náročných podmínkách vojenských misí a podívaly se i do vesmíru.

lenovo

Spojením Legend Group s IBM vznikla společnost Lenovo, která se tak stala třetím největším výrobcem počítačů na světě. Na úplný vrchol ale pořád vedla dlouhá cesta. Lenovo ji ovšem zvládlo ujít za pouhých osm let, během kterých například uvedlo značku notebooků Idea, a v roce 2013 se stalo světovou jedničkou. O rok později koupilo od IBM divizi x86 serverů a navíc se po uzavření obchodu se společností Google a akvizici divize Motorola Mobility stalo světově třetím největším výrobcem telefonů.

Dnes už nese značku Lenovo každý pátý prodaný počítač na světě, a firma kromě nich nabízí také širokou škálu serverů, úložišť, pracovních stanic, smartphonů nebo tabletů.

Inovace jako klíč k úspěchu

První moderní notebook ve vesmíru, první klávesnice odolná proti polití, první notebook s vestavěnou čtečkou otisků prstů a řadu dalších prvenství si připisují právě legendární notebooky ThinkPad. Neustále se vyvíjejí a přitom jsou díky svému jedinečnému designu rozpoznatelné na první pohled. Stačí porovnat první ThinkPad 700c a nejnovější generaci modelu ThinkPad X1 Carbon a je jasné, že oba patří do stejné rodiny.

V roce 2012 se Lenovo vepsalo do historie uvedením řady konvertibilních notebooků YOGA. Zařízení, které lze díky revolučnímu otočnému pantu využívat rovnou ve čtyřech režimech Notebook, Stojánek, Stan a Tablet začal udávat nový směr, jakým se nyní osobní počítače ubírají. V této řadě produktů postupně přibyly také tablety s integrovaným stojánkem a koncept YOGA přebírají dokonce i některé notebooky ThinkPad.

Těmito inovacemi však Lenovo nekončí. Naopak. Lenovo letos oslaví Kristova léta a Liu Chuanzhi, nyní jako předseda představenstva, může být hrdý na to, co se mu společně s jeho kolegy podařilo za tu dobu vybudovat. Z malé, ryze počítačové firmy se stala světová společnost, jejímž cílem je přinášet další inovace a posouvat tak hranice na poli technologií.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha