Jsem moderní ženou 21. století, a nejen v názorech na současné dění u nás i ve světě, ale rovněž, co se týče způsobu myšlení a osobního života. Jako mnohé moje vrstevnice, neuznávám staré postupy a metody svých prarodičů a rodičů, a velmi často dochází k nepříjemným konfrontacím mezi mnou a nejbližším okolím.

Současné ženy, tedy vlastně i moje maličkost, příliš sázíme na moderní technologie, a to především v kuchyni a při úklidu domácnosti. Postupy svých maminek považujeme za přežitky minulého století, a s přílišnou arogancí vůči nim prosazujeme svá stanoviska, ačkoliv nemáme příliš relevantních argumentů, které bychom mohly v dané situaci lehce obhájit. Často nás popudí prohra 0 – 3, a těmi šťastnými výherci je právě starší generace.

pretty

 

Výdobytek nejen posledních dvou desetiletí je v České republice mikrovlnná trouba. Pro nás ženy je to modla v kuchyni. Uctíváme něco, co nemá ale pro náš život až tak hluboký význam. Nebo je snad realita jiná, milé kolegyně, kuchařky!

Večeře z plastu

Drahé dámy, měly bychom si přiznat, že jen malé procento z nás umí dobře vařit, a některé nevaří ani špatně. Proč bychom měly mít sebemenší snahu, abychom se v kuchyni prosadily, když … na rozdíl od maminek máme přístup k mnoha gastronomickým vychytávkám, kterými je například široká nabídka hotových jídel, a při nejhorším sáhneme i k polotovarům.

Do půl hodinky jsme u Vás

Chápu, donáška jídla až do domu je skvělou službou, ale přiznejme si, že by se neměla stát pravidelným obřadem domácího stravování. Každá velmi dobře víme, jak tento proces funguje. Poslíček nám zazvoní u domovních dveří, a v igelitové tašce nám podává plastové nádoby s obědem, případně s večeří. V mnoha případech je pokrm stále teplý, ale někdy je nezbytné, abychom ho na chvíli daly do mikrovlnné trouby.

Mikrovlnka jako spasitel žen

Pokud bychom byly příliš sarkastické, mohly bychom o sobě prohlásit, že mikrovlnná trouba je náš zbožňovaný miliček, a náš manžel nebo přítel byl odstaven na druhou kolej. Láska k mikrovlnné troubě nás ovšem zahnala do mnoha experimentů, kdy naše trouba nemá pouze funkci ohřívače pokrmů, ale i případně přípravu pokrmů.

6 minut a dost

Vážení, i já co by pokročilá uživatelka mikrovlnné trouby měla chutě na domácí experimenty. Nebo realita byla jiná? Zahnala mě k tomu pouhá lenost. Položila jsem si jednoduchou otázku: „Proč budu v hrnci na sporáku hlídat vajíčka!“ Pro odpověď jsem nemusela daleko, vždyť není nic snažšího, než dát vařit vajíčka, v skleněné nádobě s vodou, do mikrovlnné trouby, a nastavit potřebné minuty na jejím časovači.

Atentát na kuchyňské vybavení

První půldruhé minuty se vajíčka krásně vařila, pak následovaly rány, které eskalovaly v jeden ohromující výbuch. Z mikrovlnné trouby se valil masivní dým, který v momentu udělal z kuchyně nebezpečnou zónu. Moje první reakce byla, snad nemám v kuchyni teroristy. Ne, to byla pouhá lidská blbost, která zase jednou vykvetla, a to nejsem blondýna.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha