Na jedné straně školení, testování a úprava pracovních podmínek tak, aby vše odpovídalo zákonům a normám o BOZP a PO, na druhé pravidelné prověrky, při kterých se kontroluje postup a správnost veškerých nastavení. BOZP a PO zkrátka nejsou nic snadného, proto podává pomocnou ruku firma Extéria, o které se dočtete v řadě referencích a recenzích na internetu.

Kolečko kolem problematiky BOZP a PO je téměř nekonečné a zdá se, že zaměstnavatel nemá nic jiného na práci. Prověrka naštěstí probíhá jen jednou ročně a řadí se k těm méně náročným. Když tedy v podniku vše klape na jedničku a neobchází se zákonem nastavené procesy. Při prověrce nejde jen o školení BOZP nebo pracovní úrazy, ale komplexní dodržování bezpečnosti práce podle zákona § 349 zákona č. 262/2006 Sb.

Jde o kontrolu následujících parametrů BOZP

  • Kontrola vnitřních předpisů
  • Řízení rizik
  • Pracovnělékařské služby
  • Ergonomie práce a pracovního prostředí
  • Školení BOZP
  • Kontrola zajištění bezpečnosti práce

Černý puntík

Problém je v tom, že BOZP prověrky se provádějí každý rok, ale zákon přesně nedefinuje, o čem by měly být a co určuje jejich správné provedení. Na druhou stranu si nesmí zaměstnavatel plést prověrku s auditem. Jde o dvě odlišné kontroly s různými parametry, riziky i hrozbami pokut.

Zatímco prověrka mívá jen doporučující charakter a není třeba se jí obávat, je o domluvě, kompromisech a předběžném varování o nedostatcích, na audit se musí zaměstnavatel s předstihem připravit a najmout si externistu, který projde skrz celý podnik a připraví na přísné očko auditorů. Na druhou stranu je třeba brát každou kontrolu vážně a věnovat ji dostatečnou pozornost, aby se zaměstnavatel nedostal na černou listinu a úřady nepojaly podezření, že v podniku neprobíhá vše podle zákonem daných pravidel.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha