V poslední době se neustále mluví o strojírenství a o tom, jak se tomuto oboru daří. Podle posledních průzkumů a statistik se sice české strojírenství neřadí ke špičkám střední Evropy, ale má k tomuto postu opět po letech našlápnuto. V českém strojírenství totiž působí mnoho firem, které dělají českému strojírenství dobré jméno. Máme na mysli třeba firmu MSC MetPro a.s., kde materiál prochází rovnou několika výrobními procesy, a to například ohraňováním a tryskáním

Pokud bychom u českého strojírenství měli ještě na pár minut zůstat, zmíníme především zvýšený zájem o tento obor, respektive o práci v tomto odvětví. Poslední statistiky poukazují na snížený zájem o vysokoškolské studium, naopak se zvyšuje zájem o odborné předměty a právě o strojírenství jako takové. 

Strojírenství je samozřejmě také odvětvím, které značně utrpělo zaměstnaneckou krizí, na druhou stranu potřebuje především zaměstnance s takzvanými soft skills. 

Co jsou to soft skills?

Pokud nějakou dobu působíte ve strojírenském odvětví, pak jistě víte, že se vždycky potřebovali především zaměstnanci s technickými znalostmi a samozřejmě také technickými zkušenostmi. Jenže doba jde neustále dopředu a začínají se také měnit požadavky na potencionální zaměstnance. Nyní se potřebují zejména ti, kterým není cizí digitální gramotnost, což je jistá definice zmiňovaných soft skills. 

Důvodem toho, že si digitální gramotnost našla své místo i ve strojírenství, je především éra digitalizace a také robotizace, která se v posledních letech dostala do popředí i v tomto oboru, respektive odvětví. 

Pokud mluvíme o zaměstnanci se soft skills, mluvíme o zaměstnancích, kteří ostatní zaměstnance provedou procesem změn a také zaváděním nových technologií. 

Ve strojírenství se potřebují i zaměstnanci s hard skills

Kromě zaměstnanců s takzvanými soft skills jsou samozřejmě zapotřebí i zaměstnanci s takzvanými hard skills čili ti, kteří mají odborné technické znalosti a dovednosti.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Jak má vypadat péče o koženou peněženku? 14.5.2024
    Starat se o koženou peněženku není jen o povinnost, ale také způsob, jak si udržet stylový a elegantní doplněk, který podtrhuje vaši osobnost. Aby vaše peněženka vydržela dlouho a vypadala stále skvěle, je důležité dbát na správnou péči o ni. Dodržováním těchto jednoduchých tipů si zajistíte, že vaše kožená peněženka bude vždy vypadat jako nová […]
    Nic netuším

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha