V poslední době se neustále mluví o strojírenství a o tom, jak se tomuto oboru daří. Podle posledních průzkumů a statistik se sice české strojírenství neřadí ke špičkám střední Evropy, ale má k tomuto postu opět po letech našlápnuto. V českém strojírenství totiž působí mnoho firem, které dělají českému strojírenství dobré jméno. Máme na mysli třeba firmu MSC MetPro a.s., kde materiál prochází rovnou několika výrobními procesy, a to například ohraňováním a tryskáním

Pokud bychom u českého strojírenství měli ještě na pár minut zůstat, zmíníme především zvýšený zájem o tento obor, respektive o práci v tomto odvětví. Poslední statistiky poukazují na snížený zájem o vysokoškolské studium, naopak se zvyšuje zájem o odborné předměty a právě o strojírenství jako takové. 

Strojírenství je samozřejmě také odvětvím, které značně utrpělo zaměstnaneckou krizí, na druhou stranu potřebuje především zaměstnance s takzvanými soft skills. 

více v článku...

Co jsou to soft skills?

Pokud nějakou dobu působíte ve strojírenském odvětví, pak jistě víte, že se vždycky potřebovali především zaměstnanci s technickými znalostmi a samozřejmě také technickými zkušenostmi. Jenže doba jde neustále dopředu a začínají se také měnit požadavky na potencionální zaměstnance. Nyní se potřebují zejména ti, kterým není cizí digitální gramotnost, což je jistá definice zmiňovaných soft skills. 

Důvodem toho, že si digitální gramotnost našla své místo i ve strojírenství, je především éra digitalizace a také robotizace, která se v posledních letech dostala do popředí i v tomto oboru, respektive odvětví. 

Pokud mluvíme o zaměstnanci se soft skills, mluvíme o zaměstnancích, kteří ostatní zaměstnance provedou procesem změn a také zaváděním nových technologií. 

Ve strojírenství se potřebují i zaměstnanci s hard skills

Kromě zaměstnanců s takzvanými soft skills jsou samozřejmě zapotřebí i zaměstnanci s takzvanými hard skills čili ti, kteří mají odborné technické znalosti a dovednosti.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Káva a mrkev? Proč ne! 29.9.2023
    Francouzské pekařství PAUL oslaví Mezinárodní den kávy netradiční specialitou Mezinárodní den kávy je oslavou lahodně hořkého nápoje, bez kterého si většina z nás nedokáže nebo spíš nechce svůj den ani představit. To dobře ví ve francouzských pekařstvích PAUL, kde pro zákazníky připravili netradiční kávovou specialitu. Od 1. do 8. října tu můžete ochutnat originální Mrkvovou polévku […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha