Je pravdou, že teď budou v nevýhodě lidé, kteří trpí alergií na ořechy a musí se jim skutečně obloukem vyhnout i v menší míře. Jinak by jim způsobily tyto plody velké zdravotní problémy. To ovšem neplatí u zdravého jedince, který se této pochutině nemusí rozhodně vyhýbat a bylo by na místě jim věnovat pozornost, protože pro náš organismus jsou velmi přínosnou a zdravou pochutinou. Také můžeme konzumovat různé úpravy a kombinace, tudíž dokonce ani nemusíme pojídat stále jen jeden druh. Ačkoliv nejčastějším obdobím, kdy se svádí boj s oříšky ve skořápce, jsou právě Vánoce, měli bychom pouvažovat i o častějším zařazení do svého jídelníčku. Například na zdravou svačinku či mlsání místo sladkostí. 

Ořechy si můžeme přinést z procházky

Pokud si naplánujeme procházku do míst, kde rostou lísky, potom bychom si mohli i nějaké ty zdravé poklady přinést domů. Sice to nebudou šaty, jako je měla Popelka ukryté ve skořápce, ale rozhodně obsahem malých plodů prospějeme svému zdraví, což je mnohem důležitější a hodnotnější poklad. Zrovna lískové ořechy velmi pozitivně ovlivňují hladinu špatného cholesterolu a také hladinu cukru v krvi. Díky tomu tuto pochoutku mohou bezpečně chroupat i lidé, kteří jsou nemocní cukrovkou. Navíc plody prospívají srdíčku, také pokožce, střevům a zkrátka každý orgán si může vzít potřebné. V podstatě dodají tělu tolik energie, že je to až neuvěřitelné. To ovšem neznamená, že jich musíme hodně sníst, abychom všechno získali. Postačí málo a v pravidelných dávkách.

Dovoz z ciziny

Kdo zrovna netuší, kam by se měl na sběr vydat, tak si je jednoduše může zakoupit. Možná jsou cenově trochu vyšší, než bychom očekávali, ale zase je třeba na to pohlížet jako na investici do svého zdraví. Navíc můžeme dokonce ochutnat plody i z jiného kontinentu, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech se zdravou výživou. Lískové ořechy Naklíčeno si můžeme pořídit v Bio kvalitě, kdy jejich zpracování se odehrává za velmi přísných kontrolovatelných podmínek, jinak by těžko získaly takovou certifikaci.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Sbírka potravin na Rohlíku: S podporou zákazníků už Rohlik.cz poslal 1,6 milionu 7.5.2024
    Rohlik.cz, největší český online prodejce potravin, hlásí úspěšné výsledky nedávno konané Sbírky potravin. Ta se stala významnou pomocí pro rodiče samoživitele, osamělé seniory, osoby s handicapem a další znevýhodněné skupiny. Tato dobročinná akce, která se mimo jiné uskutečnila i online formou na webu Rohlíku, umožnila zákazníkům přispět trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a drogerií. „Sbírka potravin […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha