Představte si situaci, kdy sedíte v kadeřnickém křesle, podíváte se na sebe do zrcadla a chce se vám brečet. Tohle opravdu není to, co jste si představovali. Co v takovém případě dělat? Občas se to prostě nepovede. I mistr tesař se někdy utne a to se může stát i u kadeřnice či kosmetičky. Jak ale v takové situaci reagovat? Zachovejte prosím klid.

Máte právo na reklamaci u kadeřníka

Jasně, že máte! Kadeřnické služby – kam napsat recenzi na firmu – jsou poskytovány na základě smlouvy o dílo. Tu s kadeřnicí uzavíráte ústně. To ale vůbec neznamená, že byste nemohli uplatňovat reklamaci vad. Ona vada může být i zcela jiný výsledný účes, než na kterém jste se společně dohodli.

Je tedy klíčové, abyste předem sdělili kadeřnici svou přesnou představu a ujistili se, že si s ní rozumíte. Také se vyplatí poslouchat i její případná doporučení, která vycházejí ze zkušeností a odbornosti. Může se stát, že přijdete s obrázkem herečky, jejíž účes byste chtěli. Názor odborníka nepodceňujte. Pokud řekne, že nemáte potřebnou kvalitu vlasů nebo se účes zkrátka nehodí k vašemu tvaru obličeje, měli byste se zkusit domluvit jinak. Pokud budete trvat na svém, pak je výsledek čistě vaším rizikem a reklamovat ho už nelze.

Kdy a jak účes reklamovat

Ideální je po celou dobu sledovat, co kadeřnice dělá. V případě, že zhodnotíte, že hrozí to, co si nepřejete, okamžitě zasáhněte. Jestliže začnete mít pocit, že jste si neporozuměli, nebo že kadeřnice není schopen vaši představu naplnit, máte právo vše zastavit, od smlouvy odstoupit a odejít. Nezapomeňte ale na to, že po vás kadeřnice bude chtít zaplatit doposud provedenou práci – tedy například mytí vlasů.

Když kadeřnice – recenze firem – práci dokončí, měla by se sama ujistit, že se vám výsledek líbí a že je podle vašich představ. Je to právě vaše kladná odpověď, která potvrdí, že „dílo“ bylo provedeno správně. Teprve pak byste měli zaplatit. Zaplacením totiž stvrzujete převzetí díla a také to, že jste s ním spokojeni.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Jak má vypadat péče o koženou peněženku? 14.5.2024
    Starat se o koženou peněženku není jen o povinnost, ale také způsob, jak si udržet stylový a elegantní doplněk, který podtrhuje vaši osobnost. Aby vaše peněženka vydržela dlouho a vypadala stále skvěle, je důležité dbát na správnou péči o ni. Dodržováním těchto jednoduchých tipů si zajistíte, že vaše kožená peněženka bude vždy vypadat jako nová […]
    Nic netuším

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha