Logické výzvy, šifry, hádanky, hlavolamy – to všechno můžete najít v každé únikové hře. Lidé za ně platí kvůli zážitkům, které si se svými přáteli či rodinou vytvoří, a kvůli unikátní atmosféře. Nicméně i přes rodinnou pohodu, kterou můžou navodit, poskytují i příležitost pro projevení soutěživosti. O tom, jak funguje hledání cesty ven, si můžete přečíst tady.

Pokud máte rádi záhady, ale chcete být v hledání indicií nejlepší, určitě vás bude zajímat seznam rad jak pro začátečníky, tak pro otrlé hráče. Jestli se budete držet následujících tipů, brzy budete moci skolit únikové místnosti jako profík!

Únikové hry – 7 tipů pro začátečníky i pokročilé

 • Prozkoumávejte.

První bod mluví tak nějak sám za sebe. Když vás zamknou do místnosti na šedesát minut a vaším úkolem je se z ní dostat jen za pomoci logiky, je naprosto jasné, že prozkoumávat musíte. Samozřejmě se to lehce řekne, ale hůře udělá. Hledat nápovědy v místnosti s jednou židlí a holými stěnami se může stát velmi zapeklitým úkolem. Ale pamatujte, všechny rébusy musíte vyřešit mozkem, zpravidla nikdy nepotřebujete použít fyzickou sílu. Nejen, že tak rychleji uniknete, navíc to posílí i vaše logické myšlení a schopnost řešení problémů.

Minimálním počtem hráčů jsou vždy dva, ale pokud vás je v týmu více, a už se navzájem dobře znáte, stačí jen spolupracovat. Nenechte všechno na sobě, spolehněte se i na ostatní. Když najdete nápovědu, nebo cokoliv podezřelého, řekněte jim to. Zvýšíte tím šanci vítězství a možná pokoříte poslední časový rekord.

 • Rozdělte své síly.

Když se celý váš tým zaseknete u spínače v rohu, nepomůže vám to. Zatímco jeden člověk řeší jednu hádanku, ostatní můžou mít vyřešené dvě. Zbytečně byste tak ztráceli čas a riskovali, že se nevejdete do časového limitu. Zklamání z prohry je pak o to větší.

 • Trénujte předem.

Nejspíš se ptáte jak. Rozhodně to nezkoušejte sami doma, je možné, že byste se z uzamčeného pokoje bez cizí pomoci už nedostali. Odpověď je ale přesto prostá. Reálné únikové hry byly koneckonců založeny na počítačových hrách stejného žánru. V soukromí své ložnice můžete prohrát, kolikrát chcete – nikdo se vám nebude posmívat.

 • Řekněte si o pomoc.

Nestyďte se, když nevíte jak dál. Od toho jsou tu provozovatelé, kteří vám vždy rádi poradí. Nevyužívejte ale svých nápověď hned, ideální to je zhruba po deseti minutách bezcílného hledání. Je lepší si říct o pomoc než úplně prohrát.

 • Bavte se.

Kromě rozvoje schopnosti řešit problémy je zábava hlavním účelem únikových her. Bavte se, smějte se. Kýženým výsledkem nemusí být jen výhra, můžou to být posílené vztahy mezi přáteli. Navíc, pokud s sebou berete děti, budou raději, když uvidí, že jste uvolněni – naučí je to, že stres není při týmových hrách nutný. Neberte se moc vážně a nebuďte zklamaní, když se nemůžete dostat dál. Nakonec jde jen o hru.

 • Nebojte se prohrát.

Nikdo vám hlavu trhat nebude, a pokud budete chtít, můžete to zkusit znovu. Třeba po pořádném domácím tréninku. A pokud přeci jen máte kvůli prohře výčitky svědomí, neklesejte na mysli. Pracovali jste v týmu, nepříjemný závěr nemusela být jen vaše vina.

Zůstaňte pozitivně naladěni

I přesto, že jsou prospěšné pro váš mozek, smyslem únikovek je především zábava. Řešení složitých rébusů může být příjemným otestováním vašich schopností, ale pokud se soustředíte jen na výhru a porážení rekordů, nikdy si hru neužijete tak, jako byste si ji užili uvolnění.

Právě díky tomu, že samotné hry se neberou příliš vážně, jsou tolik populární. Po celé České republice jsou jich rozesety desítky, a tato čísla nadále rostou v každém kraji. Například v lednu roku 2017 vznikla úniková hra i v Karlových Varech. Přečíst si o tom můžete zde.

Jisté je, že stojí za to se pokusit uniknout alespoň z jedné takové místnosti. Než se do logického dobrodružství pustíte, nadechněte se a udržte si otevřenou mysl.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

 • Krásný úsměv v každém věku. Jak si udržet zdravé zuby celý život? 22.5.2024
  Zuby nám každý den umožňují vychutnávat si život – bez nich bychom nemohli jíst, ale ani mluvit nebo se usmívat. Aby nám vydržely po celý život zdravé a bílé, je zapotřebí o ně správně pečovat. V dětství nás to učí rodiče, nároky na čištění zubů se však během života mění – začínáme s mléčnými zuby […]
  admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha