Nový dům jim shořel, zůstala hypotéka a saze. Pojišťovna nic nezaplatí, neměli revizi kotle.

S nehodami způsobenými únikem a výbuchem plynu se naštěstí nesetkáváme příliš často, nicméně o to horší následky mívají. Většinou jsou na vině nerevidované plynové rozvody, kotle, karmy a další spotřebiče, které v případě poruchy mohou znamenat nejen škodu na majetku, ale i ohrožení zdraví a bezpečnosti obyvatel celého domu. Právě revize plynu i komínu jsou klíčové v prevenci podobných událostí, což už nyní vědí i manželé Peterkovi. Z nehody způsobené únikem a následně výbuchem plynu vyvázli naštěstí živí, zato bez střechy nad hlavou a s finančními problémy. Přitom stačilo málo a k nehodě nemuselo dojít.

 revize plynu zpravycz

V domě na hypotéku neprováděli pravidelné revize plynového kotle ani komínu, které jsou zákonem povinné nebo doporučené. „Pokud nejsou veškeré kontroly prováděny správně a včas, hrozí nejen nebezpečné nehody, ale také jejich finanční následky v podobě snížení pojistného plnění,“ říká Tomáš Pergler z Revize v cajku. Povinnost majitelů domů se vztahuje také na revizi hromosvodu či hasicích přístrojů u nových domů. Málokdo z vlastníků bytů a domů má ale o rozsahu svých povinností představu.

V rámci bytových domů a v komerčních prostorách jsou revize ve společných prostorách často zprostředkovány správcovskou firmou domu, nicméně majitelé rodinných domů si musí řešit revize sami,“ upozorňuje Pergler.

A právě nedůslednost v této oblasti může být fatální. „Z plynu mám odjakživa respekt, tím spíš nemůžu pochopit, jak jsme mohli takovou zásadní věc opomenout. V nájemním bytě jsme se dříve o revize nemuseli starat, a tak nás to u vlastního domu ani nenapadlo řešit.“ lituje paní Peterková, majitelka domu zničeného požárem kvůli závadě na plynové instalaci.

 revize kotle

Přitom kontrola plynového zařízení a plynové soustavy by se měla provádět jednou ročně a může ji provést i dodavatel plynového kotle. Jednou za tři roky je však nutná kontrola od revizního technika, který vydá potvrzení, že je vše v pořádku.

Pojišťovna nic nezaplatí, neměli revizi kotle.

Ideálním způsobem, jak mít veškerou dokumentaci i spotřebiče v pořádku, je pravidelný přehled, kdy se co v domě či bytě odehrálo za úkony. „Lidé si na to nedělají čas a nehlídají si termíny, proto jsme se rozhodli udělat to za ně,“ říká Tomáš Pergler, manažer nového projektu Revize v cajku, který chce lidem usnadnit přehled v provedených revizích. „Hlídáme termíny, upozorňujeme na blížící se nutnost revize a pošleme i kvalitního revizáka,“ jmenuje služby Tomáš Pergler. Na webu se mimo jiné dozvíte, jak často a co je nutné kontrolovat. Veškerá data o proběhlých kontrolách pak archivují po dobu 6 let. „Takže na pojišťovně můžete mávat papírem i v případě, že by vám celý barák lehl popelem.“ dodává.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Sbírka potravin na Rohlíku: S podporou zákazníků už Rohlik.cz poslal 1,6 milionu 7.5.2024
    Rohlik.cz, největší český online prodejce potravin, hlásí úspěšné výsledky nedávno konané Sbírky potravin. Ta se stala významnou pomocí pro rodiče samoživitele, osamělé seniory, osoby s handicapem a další znevýhodněné skupiny. Tato dobročinná akce, která se mimo jiné uskutečnila i online formou na webu Rohlíku, umožnila zákazníkům přispět trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a drogerií. „Sbírka potravin […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha