Hypotéky (hypoteční úvěry) jsou dlouhodobé úvěry. Podpisem smlouvy si tak zařídíte závazek na několik desítek let. Existují dva typy hypoték. Účelová je striktně vázaná na investici do nemovitosti, neúčelová (americká) nemá stanovený cíl. Můžete ji použít na cokoliv.

Hypotéka

Hypotéky

Pořídit si dnes nemovitost a pronajímat ji je velmi zajímavá šance. Do budoucna nám totiž přinese pravidelný měsíční příjem. Jde vlastně jen o to, abychom koupili levný byt, který se nám podaří pronajmout v náš prospěch. Současná výše úrokových sazeb zlepšuje dostupnost bydlení. Z tohoto důvodu počet sjednaných hypoték dosahuje vysokých čísel.

Hypotéky v roce 2016 zůstávají levné

Oproti růstu cen bytů, úrokové sazby hypoték klesají. Díky informacím Hypoindexu, který se zabývá hypotečním trhem od roku 2003, se sazba hypoték v České republice dostala na své nejnižší minimum. Nízké sazby hypoték nám říkají, že jen tak „nedojdou“. Dobrým obchodem pro banky jsou různá refinancování hypoték. Znamená to splacení již existujícího úvěru u jedné banky novým úvěrem od banky jiné. Konkurence je obrovská, a tak žádná banka nebude „líná“ a klienta naláká na nízké úrokové sazby a garantuje mu i její dlouhodobost.

Nejnižší sazba nemusí být nejlepší

Získat hypotéku s sebou nese i splnění několika podmínek. Mezi ty nejčastější patří pojištění majetku nebo zřízení běžného účtu. Ačkoliv se to nezdá, tyto podmínky mohou mít vliv na cenu hypotéky. Z tohoto důvodu si je před podpisem smlouvy řádně pročtěte a zvažte, zda se nízká sazba za stanovených podmínek opravdu vyplatí.

house-298212__340

Vyřízení hypotéky

Získat hypotéku není zase tak snadná věc. Pokud vše probíhá bez jakýchkoli komplikací, vyřízení hypotéky může trvat dva až tři týdny. Komplikace mohou mít  například živnostníci, kteří své náklady uplatňují formou paušálu. Banky totiž od příjmů tyto výdaje odečtou, k tomu přidají zdravotní a sociální pojištění a daň, jeho příjmy jsou pak ihned nepostačující.

 

 

 

 

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha