Potravinová alergie je velmi vážný problém. Nesnášenlivost organismu vůči konkrétní složce potravy se projevuje různě. Téměř vždy můžeme čekat dermatologické potíže. Negativní změny se objevují také na psychické rovině. Zvíře může být z následků symptomů velmi nervózní až agresivní. Chovatelé by proto měli být velmi ostražití. Zdraví je přece pro každého tvora to nejdůležitější.

více v článku...

Časté příznaky potravinové alergie

Je jedno zda se jedná o psa nebo kočku. Potravinová alergie patří k těm vůbec nejčastějším – společně s alergií na bleší kousnutí. Mezi prvotní příznaky patří lehčí svědění na libovolných částech těla. Zaměřte se však na uši, hlavu, podpaží, třísla, břicho a anální oblast. Tato místa jsou svěděním a ekzémem postižena nejčastěji. Svědění nabírá na intenzitě. A pokud zvíře stále požívá špatnou potravinu, stane se nesnesitelným. To poznáte podle chování, kdy dochází k neustálému vykusování srsti a agresivnímu drbání.

Kvalita srsti a kůže se obecně velmi snižuje. Alergii může doprovázet také vznik lysých ploch způsobených samovolným vypadáváním srsti.

Jak postupovat?

Pokud zaregistrujete u vašeho domácího mazlíčka změny v chování a popsané symptomy, je nejjistějším řešením podstoupit alergologický test. Zákeřnost potravinové alergie tkví v tom, že je velmi složité vypozorovat, co problém způsobuje. Skutečně je proto důležité vyhledat odbornou pomoc. Pokud se alergie neléčí, může docházet ke vzniku nesnášenlivosti na další a další složky potravy. Nejčastějšími potravinovými alergeny bývá hovězí, vepřové a skopové maso, pšenice, sója a mléko. Není to ale pravidlem. Ukáže-li se, že je zvíře alergické, není to konec světa. Správnou dietou se dá kvalita života zcela zachovat. Je však opravdu nutné konkrétní alergen z jídelníčku zcela odstranit a o svého mazlíčka se řádně starat.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Účinný efekt omlazení s Fotona 4D liftingem a procedurou Vector Lift 23.11.2023
    Hledáte účinný prostředek v boji proti stárnutí pokožky a nechcete podstoupit invazivní metodu, která by byla nejen bolestivá, ale zároveň by vyžadovala delší dobu rekonvalescence? Na pražské Beauty Clinic Synergy je listopad měsícem omlazení a vy máte možnost využít celou řadu zajímavých nabídek, a ještě před Vánoci okouzlit své okolí mladistvým vzhledem a sebe potěšit. […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha