Většina lidí se někdy octne v situaci „Hledám práci“, mnozí dokonce několikrát za život. Pokud je to i váš případ, musíte podniknout určité kroky, abyste zaměstnání získali. Jde o období kratší nebo delší, ale vždy nepříjemné a mnohdy stresující. Obrňte se trpělivostí, jen tak se doberete zdárnému výsledku, a nevzdávejte to. Několik neúspěchů u pohovorů v dnešní době nic neznamená, zájemců o pracovní místa je mnoho. Pokud nemáte nějakou neobvyklou dovednost, znalost nebo nevynikáte v nějakém extra žádaném a oboru, nebude to asi jednoduché.

Hledám práci

Hledám práci

Co je třeba si dopředu ujasnit

Každý uchazeč o zaměstnání by měl vědět, v jakém oboru chce pracovat, jakou má představu o platu, jak daleko je ochoten dojíždět, zda by byl schopný se kvůli práci i přestěhovat, a co je ochoten obětovat. Někdy je nutné pozměnit životní rytmus nebo si doplnit vzdělání. Platí zkrátka, že práce je, ale nespadne vám přímo do klína, jakmile si řeknete, hledám práci.

Rozhoďte sítě

Oznámit okolí: „Hledám práci“ pro vás může být nepříjemné, nicméně tento krok nepodceňujte, protože najít zaměstnání přes známé je jedna z variant. Každý má nějaké kontakty, a je možné, že se někde zrovna uvolní pracovní místo, které bude pro vás vhodné.

Základem je životopis

Vytvořte si životopis, ze kterého personalistům „spadne brada“. Spolu s motivačním dopisem je základem pro to, aby vás vůbec pozvali na pohovor. Dejte si tu práci, vytvořte perfektní životopis a před odesláním jej třeba i trochu poupravte, abyste vyzdvihli to, co je pro danou pozici relevantní. Nechte se také profesionálně vyfotografovat, a tuto fotku k životopisu přikládejte.

70002358

Nespoléhejte se jen na Úřad práce

Pokud jste na Úřadu práce, sice s ním je třeba aktivně spolupracovat, ale zároveň není dobré sedět s rukama v klíně. Hledejte si práci aktivně sami a neváhejte využít ani služby personální agentury Žirafa.cz, které jsou zdarma. Čím déle totiž budete bez práce, tím to pro vás bude složitější.

 

 

Napsat komentář

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Ovoce sušené mrazem – zdravá a lehká svačinka 4.9.2020
    Občas téměř každého z nás honí mlsná a dal by si něco dobrého na zub. Ale co si tak dát, pokud si hlídáte linii a chcete se stravovat zdravě?  Pokud si odpíráte různé sladkosti? Různé druhy ovoce, v čerstvé podobě už vás omrzelo? Tak si dejte sušené, ovšem ve zdravější podobě, a sice lyofilizované. Dopřejte si zdravou […]
    svet zeny
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha