Češi jsou stále velice konzervativní, proto více než padesát procent svých peněz mají uloženo na svých běžných účtech. Dokládají to údaje ministerstva financí z konce loňského roku. Zbytek svých prostředků drží Češi na termínovaných vkladech, stavebním spoření, životním pojištění, ale také v penzijních fondech. Přesto ale v posledních letech stoupá popularita pravidelného investování do podílových fondů. Na konci loňského roku takto investovalo 12,4 procenta Čechů, což bylo více, než třeba do stavebního spoření nebo životního pojištění.

Bez diskuzí se tedy očekávat, že letos se poměr prostředků investovaných do fondů ještě zvýší. Alespoň to naznačují aktuální údaje Asociace pro kapitálový trh (AKAT), podle kterých majetek Čechů v podílových fondech v prvním čtvrtletí letošního roku poprvé překonal půl bilionu korun.

Češi mají pětinu aktiv v akciových fondech a další pětinu v dluhopisech

Podle různých průzkumů a recenzí je zřejmé, že Češi jsou zvyklí odkládat si peníze stranou na horší časy. Úspory si tvoří většina domácností, a proto se v současné době vklady v bankách blíží částce 2,5 bilionu korun. Ekonom DRFG Lukáš Kovanda ale upozorňuje, že většina k tomu využívá běžné účty
nebo další nepříliš výhodné formy spoření, kde jim kvůli inflaci nebo nízkým úrokovým sazbám peníze mizí.

Podle Kovandy totiž podíl hotovosti a nízkoúročených vkladů na celkových finančních aktivech tvoří v České republice 51 procent a řadíme se tak na šesté místo v rámci zemí OECD. Dodává ale, že Češi už si začínají uvědomovat, že investování je dlouhodobější záležitost a uvědomují si také, jaký je vztah mezi výnosem a rizikem. I přes zřejmý nárůst obliby Čechů v pravidelné investování do podílových fondů, je ale v jejich investičním chování stále znát určitá opatrnost, přestože investovat například do podílového fondu značky CZECH FUND je možné už od pěti set korun měsíčně.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Káva a mrkev? Proč ne! 29.9.2023
    Francouzské pekařství PAUL oslaví Mezinárodní den kávy netradiční specialitou Mezinárodní den kávy je oslavou lahodně hořkého nápoje, bez kterého si většina z nás nedokáže nebo spíš nechce svůj den ani představit. To dobře ví ve francouzských pekařstvích PAUL, kde pro zákazníky připravili netradiční kávovou specialitu. Od 1. do 8. října tu můžete ochutnat originální Mrkvovou polévku […]
    admin
AktualityCZ
zpravyCZ
Galerie obrazů Praha
Galerie obrazů Praha
10 rad jak se dobře vyspat
Jak se dobře vyspat

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

Zeleninový salát s tuňákem
Zeleninový salát s tuňákem

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha