Pokud hledáte práci obraťte se na personální agenturu Žirafa.cz. Pomohou vám s provedení životopisu, protože to je tím hlavním, co vás u potencionálního zaměstnavatele prezentuje, a vyšperkovat si jej k dokonalosti. Tím samozřejmě není myšleno si vymýšlet nebo uvádět nepravdivé údaje. , mít správnou formu, nebýt příliš stručný, ale ani přehnaně obsáhlý a říct během chvíle o vás všechno, co personalista potřebuje vědět při rozhodování, zda vás zařadit do užšího výběru, nebo ne.

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Co je účelem životopisu

Spolu s průvodním dopisem je životopis tím hlavním, co při odpovědi na nabídku zaměstnání nebo při samostatném oslovování firem posíláte. Z vám může pomoci personální agentura Žirafa.cz. Úkolem životopisu je představit vás, shrnout vaše vzdělání, zkušenosti, zaměstnání a dovednosti. Ani nejlepší životopis vám práci přímo nezajistí, ale stává se bránou k pracovnímu pohovoru. Pokud neustále rozesíláte životopisy a nikdo se vám neozývá, měli byste životopis přepracovat. Dobré je začít spolupracovat s personální agenturou, která vám pomůže zprostředkovat vhodné nabídky zaměstnání.

Základní parametry vám pomůže nastavit Žirafa.cz

Personalista vždy věnuje jednomu životopisu omezený čas, a nesmí se v něm ztrácet. Nesmí být tedy příliš dlouhý, maximálně na dvě A4 pokud máte opravdu rozličnou a zajímavou praxi, kterou je třeba uvést nebo detailněji rozvést, ideální je délka jedné strany A4. Obsáhlá „omáčka“ okolo je nežádoucí. Zdůrazněte to, co je pro danou pozici relevantní, nezapomeňte na jazyky, řidičský průkaz, zajímavé pracovní zkušenosti nebo dovednosti, snažit se vyhnout nic neříkajícím pojmům a raději buďte konkrétní. Zaměstnavatel si musí umět představit, čím pro něj budete přínosem, nebudou ho zajímat věci, které se objevují rutinně ve všech životopisech.

Nejčastější úskalí životopisů

K nejčastějším chybám v životopisu patří nadbytečné informace, které nejsou pro danou pozici důležité. Co vám totiž pomůže u jednoho zaměstnavatele, nemusí být nutné uvádět u dalšího. Životopis je tedy někdy dobré upravit na míru. Můžete vypustit některé informace o brigádách, pokud s danou pozicí nesouvisí, ale pozor, u jiného zaměstnavatele zase mohou být k dobru. Životopisy tedy nerozesílejte bezmyšlenkovitě. Velmi odradí gramatické chyby v životopisu. Pozornost věnujte fotografii, nejlepší je nechat si je vytvořit přímo za účelem vožení do životopisu.

Personální agentura Žirafa.cz

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha