Určitě znáte spoustu profesí, které je nutné vykonávat venku i v zimním období. Ať je zima nebo mráz, silničáři či záchranáři se na něj vymlouvat nemohou. Aby mohli svou práci ve venkovním prostředí vykonávat, musí být vybaveni kvalitním pracovním oblečením a kvalitními pracovními botami. Pracovní oděvy a pracovní obuv musí být odolné, bezpečné a co nejpříjemněji nositelné.

Kvalitní pracovní oděv – psychická pohoda pracovníka

Zmínili jsme pouze silničáře a záchranáře. Profesí, které se musí pohybovat v nepříznivých klimatických podmínkách je však mnohem více. Vezměme si třeba takové profesionální rybáře, kteří nás zásobují vánočními rybami na vánočních stolech. I oni si zaslouží odpovídající pracovní oděv, pracovní obuv apracovní rukavice. Bez nich by se asi do výlovů rybníků nepouštěli. Vše je navíc také o psychické pohodě. A právě správné pracovní oblečení a pracovní boty dokážou psychickou pohodu navodit. Kvalitní pracovní oděv a pracovní obuv chrání z dlouhodobého hlediska před chronickým onemocněním, kterým může být například revmatoidní artritida.

Podmínky pro poskytování osobních ochranných pracovních prostředků

Zákon nařizuje zaměstnavateli povinnost, zajistit pro své zaměstnance takové pracovní podmínky, aby mohli práci venku vykonávat bezpečně. Bezpečně znamená nejen to, že díky pracovnímu oděvu, pracovní obuvi a pracovním rukavicím musí být tito zaměstnanci chráněni před úrazem (snížená viditelnost, kluzké povrchy a podobně), ale také před onemocněním. To znamená, že jejich pracovní oblečení a pracovní boty, ale i další ochranné pracovní pomůcky (pracovní rukavice, pokrývky hlavy a podobně) musí splňovat určité normy, které stanoví, že tito pracovníci musí být chráněni před chladem a vlhkem. Bližší podmínky pro poskytování osobních ochranných pracovních prostředků je podrobně uvedeno příslušném nařízení vlády.

Svět Ženy

Svět Ženy je magazín proŽeny o ženách. Magazín Svět Ženy rozumí ženám. Čtěte Svět Ženy a buďte ženou.
https://svet-zeny.cz/moda-a-styl/

  • Sbírka potravin na Rohlíku: S podporou zákazníků už Rohlik.cz poslal 1,6 milionu 7.5.2024
    Rohlik.cz, největší český online prodejce potravin, hlásí úspěšné výsledky nedávno konané Sbírky potravin. Ta se stala významnou pomocí pro rodiče samoživitele, osamělé seniory, osoby s handicapem a další znevýhodněné skupiny. Tato dobročinná akce, která se mimo jiné uskutečnila i online formou na webu Rohlíku, umožnila zákazníkům přispět trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a drogerií. „Sbírka potravin […]
    admin

Aktuality

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ

https://aktualitycz.cz/prodejni-strategie-podniku/

 Novinky-Zpravy.cz

Novinky-Zprávy.cz Vám přináší zprávy ze světa a informace ze společnosti. Novinky-Zprávy.cz

https://novinky-zpravy.cz/ 

Tiskové Zprávy

Tiskové Zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. Business Web vydává Tiskové Zprávy
https://tiskove-zpravy.eu/

seo webu seo optimalizace internet press mediaAktualitycz.cz

AktualityCZ, zajímavosti ze světa zpráv, dnešní zprávy, možnost zveřejnění tiskových zpráv. AktualityCZ
https://aktualitycz.cz/galerie-praha